0

بیت کوین چند دلاری ناکاموتو را ثروتمندترین فرد جهان میکند

بیت کوین چند دلاری ناکاموتو را ثروتمندترین فرد جهان میکند

بیت کوین چند دلاری ناکاموتو را ثروتمندترین فرد جهان میکند

بیت کوین چند دلاری ناکاموتو را ثروتمندترین فرد جهان میکند؟ قیمت بیت کوین که به 182000 دلار برسد ، احتمالاً ساتوشی ناکاموتو را به ثروتمندترین فرد روی کره زمین تبدیل خواهد کرد.

تخمین زده می شود اگر قیمت بیت کوین ( BTC ) تقریباً 182،000 دلار شود Satoshi Nakamoto ، خالق BTC ، ثروتمندترین فرد جهان خواهد شد.

از مارس 2021، بنیانگذار آمازون، جف بزوس، ثروتمندترین فرد روی زمین با دارایی خالص 181.6 میلیارد دلار است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا ، با داشتن 163.7 میلیارد دلار با تولید بیش از 20٪ از اتومبیل های الکتریکی جهان، دومین فرد ثروتمند دنیا است.

Satoshi Nakamoto چقدر BTC دارد؟ 

Satoshi Nakamoto، خالق بیت کوین، روزنامه سفید(white paper) بیت کوین را در اکتبر 2008 با مجوز عمومی از MIT منتشر کرد.

در تاریخ 3 ژانویه 2009، اولین بیت کوین، معروف به “genesis block”، استخراج شد. این نشانگر راه اندازی شبکه بیت کوین بود و شروعی برای حرکت ارزهای رمزنگاری شده و بلاکچین بود.

اگرچه ارقام دقیق همچنان نامشخص است، اما از ژانویه تا جولای 2009، تخمین زده می شود که Satoshi Nakamoto بیش از 1 میلیون BTC استخراج کرده است. این بدان معناست که با قیمت های فعلی بیت کوین تخمین زده می شود که ارزش دارایی بیت کوین ناکاموتو تقریبا 54 میلیارد دلار است.

به عبارت دیگر، اگر قیمت بیت کوین به 182000 دلار برسد، ارزش خالص دارایی بیت کوین ناکاموتو را در حدود 182 میلیارد دلار میرساند که بالاتر از ارزش خالص دارایی فعلی بزوس است.

در سال 2010، سرجیو دمیان لرنر، محقق برجسته ارزهای رمزنگاری شده، یک مقاله تحقیقاتی را منتشر کرد که دارایی های بیت کوین Satoshi Nakamoto را تخمین می زند.

با تجزیه و تحلیل بلوک های اولیه ای که ساتوشی استخراج کرده است، لرنر تخمین زده است که 1 میلیون BTC احتمالاً متعلق به Satoshi است. او نوشت :

من از شواهد موجود برآورد می کنم که ثروت Satoshi حدود 1 میلیون بیت کوین یا 100 میلیون دلار با نرخ فعلی است. من مطمئن هستم که افراد زیادی وجود خواهند داشت که مجموعه داده های را با دقت تجزیه و تحلیل می کنند و رقم دقیق را ارائه می دهند. “

آیا قیمت BTC می تواند به 182000 دلار برسد؟

در حالی که مدل های قیمتی بسیاری وجود دارد که پیش بینی می کنند قیمت بیت کوین به 200 تا 1 میلیون دلار برسد، اما مشهورترین مدل مدل Stock-to-Flow (S2F) است.

مدل S2F پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100.000 دلار بعد از آن به 288،000 دلار برسد. این پیش بینی با استفاده از یک فرمول مبتنی بر رابطه بین ارزش بیت کوین در مقابل عرضه موجود (سهام) و مقدار ورودی جدید BTC در بازار است.

اگر بیت کوین طبق مدل S2F تا 288000 دلار افزایش یابد، ثروت ساتوشی حدود 288 میلیارد دلار ارزش دارد که خالق بیت کوین را در مقابل بزوس و ماسک قرار میدهد.

در همین حال، برخی دیگر از پیش بینی های قیمت بیت کوین برای چرخه صعودی فعلی حتی بیشتر بوده است. به عنوان مثال، بلومبرگ پیش بینی کرد اگر BTC به دارایی “ذخیره ریسک پذیر” تبدیل شود، می تواند به 400000 دلار نیز برسد.

با این حال، هویت ساتوشی همچنان به عنوان خالق بیت کوین مثل یک رمز و راز باقی مانده است و مشخص نیست که این فرد حتی امروز زنده است یا خیر. کارشناسان این صنعت، افرادی مانند هال فینی، آدام بک و پل لو روکس را به عنوان کاندیداهای بالقوه این جایگاه(خالق بیت کوین) معرفی کرده اند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *