0

رشد اتریوم و 3 عامل کلیدی که آنرا را برای اولین بار به 2000 دلار رساند

رشد اتریوم

رشد اتریوم و 3 عامل کلیدی که آنرا را برای اولین بار به 2000 دلار رساند

از آنجا که استفاده از بلاک چین Ethereum با افزایش تقاضا روبرو است،سرعت رشد اتریوم بیشتر و قیمت اتر در حال فتح 2000 دلار است.(21 فوریه)

قیمت اتر در حالی که بیت کوین در 24 ساعت گذشته کمی از سرعتش رشدش کاسته شده با قدرت از مرز 2000 دلار عبور کرد.

سه دلیل اصلی در پشت افزایش انفجاری Ether وجود دارد، یعنی رشد سریع DeFi ، هیاهوی پیرامون ETH پس از لیست آتی CME و کاهش مقدار BTC و ETH در مبادلات.

اتر در حالی برای اولین بار به 2000 دلار رسیده است که معاملات آتی اتر(CME ETH)در اوایل ماه جاری با هدف اصلی سرمایه گذاری نهادی اجرایی شد با وجود اینکه پیش بینی میشد قیمت ETH به طور قابل توجهی کاهش یابد، زیرا لیست معاملات آتی بیت کوین CME در سال 2017 باعث افت شدید قیمت بیت کوین در آن سال شد.

با این وجود  ETH از 20 بهمن تا به حال به بالاترین سطح خود رسیده و از بالاترین رقم خود عبور کرده و از 2،000 دلار فراتر رفته است.

رشد انفجاری DeFi

طبق داده های Dappradar.com ، ارزش کل قفل شده (TVL) بازار DeFi تقریباً 50 میلیارد دلار است.

اصطلاح TVL برای اندازه گیری میزان سرمایه ای که در هر پروتکل DeFi قفل شده است استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر 2 میلیارد دلار در یک پروتکل وام برای وام گرفتن یا وام دادن استفاده شود ، این بدان معنی است که TVL پروتکل 2 میلیارد دلار خواهد بود.

ETH مستقیماً از TVL بالای بازار DeFi سود می برد زیرا ETH به عنوان ابزاری برای پرداخت هزینه های معامله در شبکه بلاک چین Ethereum استفاده می شود.

از این رو ، هرچه تقاضا برای پروتکل ها و خدمات DeFi بیشتر باشد ، از ارزش ETH در بازار نیز بیشتر می شود.

ذخایر BTC و ETH همچنان در صرافی ها کاهش پیدا می کند. 

در همین حال ، قیمت بیت کوین هیچ نشانه ای از کاهش سرعت صعود(21 فوریه) را نشان نمی دهد  زیرا مقاومت 57000 دلار را شکست و منطقه 50،000 دلار را به عنوان سطح حمایت خوبی حفظ کرد. بخشی از دلیل این امر کاهش میزان BTC و همچنین ETH موجود در مبادلات است که فشار فروش را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، تا زمانی که قیمت بیت کوین مقاومت بالای 50،000 دلار را نشان می دهد ، احتمالاً حرکت شدید ETH در آینده قابل پیش بینی و پایدار خواهد بود.

به گفته تحلیلگران در سانتیمنت ، علاقه قابل توجهی به Ethereum در بین جامعه رمزنگاری وجود دارد. وقتی قیمت ETH از 2000 دلار فراتر رفت ، 33٪ از کل بحث های رمزنگاری مربوط به ETH بود.

اگر حرکت  صعودی بیت کوین ادامه داشته باشد و سرمایه گذاران اتر را از صرافی ها بیرون بکشند، احتمال ادامه روند صعودی اتر از سطح 2000 دلار افزایش می یابد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *