0

پشتیبانی از رمز ارزها توسط جی پی مورگان

پشتیبانی از رمز ارزها توسط جی پی مورگان

پشتیبانی از رمز ارزها توسط جی پی مورگان

به گفته معاون ارشد عملیات بانک جی پی مورگان آقای دنیل پینتو در صورت وجود تقاضا از سمت مشتریان این بانک امکان پشتیبانی از رمز ارزها را بررسی و عملیاتی میکند.

به گفته وی اگر یک دارای آنقدر توسعه پیدا کند و توسط سرمایه گذاران مورد استفاده قرار گیرد ما نیز به سمت تسهیل داد و ستد آن دارایی پیش خواهیم رفت.

پشتیبانی از رمز ارزها توسط جی پی مورگان

به عقیده وی در حال حاضر تقاضای اینگونه ارزها(بیت کوین) آنقدر زیاد نیست که این بانک به این امر روی آورد ولی در آینده نچندان دور قطعا این اتفاق رقم خواهد خورد.

اگر یک دارایی به ‌تدریج به ‌اندازه‌ای توسعه پیدا کند که از سوی مدیران سرمایه و سرمایه‌گذاران مختلف مورد استفاده قرار بگیرد، ما هم پا پیش می‌گذاریم و درصدد تسهیل دادوستد آن برمی‌آییم. با این حال، در حال حاضر، تقاضایی [برای معامله بیت کوین] وجود ندارد، اما تردید نداریم که بالاخره با این تقاضا مواجه می‌شویم.

وی  بر این باور است که بیت کوین در حال گسترش دامنه مقبولیت و پذیرش خود است. او در اظهارات خود به اقدام اخیر شرکت بلک‌راک (BlackRock) مبنی بر افزودن معاملات آتی بیت کوین به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری واجد شرایط به دو صندوق سرمایه‌گذاری‌اش اشاره کرده و گفته است که چنین اقداماتی می‌تواند مهر تأییدی بر افزایش اقبال فعالان بازار به بیت کوین باشد.

پینتو در ادامه افزوده است که در صورت قانونی‌شدن بیت کوین، معامله‌گران جی‌پی مورگان می‌توانند با صرافی‌های خوش‌نام و مشتریان معتبر حوزه ارزهای دیجیتال وارد دادوستد شوند.

نهادها و شرکت‌های سنتی و با سابقه‌ی حوزه مالی با سرعت بیشتری در حال خیز برداشتن برای پذیرش بیت کوین هستند. گفتنی است که روز گذشته، بی‌ان‌وای ملون (BNY Mellon)، قدیمی‌ترین بانک ایالات متحده اعلام کرد که درصدد است در اواخر سال جاری میلادی، خدمات امانتداری بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را ارائه کند. سیتی‌بنک، دیگر بانک بزرگ آمریکا و جی‌پی مورگان نیز پیش‌تر اعلام کرده‌اند که در حال بررسی ابعاد مختلف ارائه خدمات امانی ارزهای دیجیتال هستند.

این تحولات سازنده باعث شده است که قیمت بیت کوین طی هفته‌های اخیر، روندی صعودی به خود بگیرد. بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، هم‌اکنون هر واحد بیت کوین در محدوده ۴۶,۵۵۰ دلار معامله می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *