0

کاهش کابران کیف‌پول اتریوم دیفای طی ماه گذشته

کاهش کابران کیف پول اتریوم

کاهش کابران کیف‌پول اتریوم دیفای طی ماه گذشته

کیف پولهای کاربر فعال در اتریوم دیفای طی یک ماه 40٪ کاهش یافته است

کیف پول با پروتکل های مالی غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum از اواسط ماه فوریه به طور قابل توجهی کاهش یافته اند.

به گفته DappRadar ، تعداد بی زیادی از کیف پول فعال در بازار مالی غیرمتمرکز Ethereum افت چشمگیری داشته است. بین اواسط فوریه و زمان نوشتن مقاله ، کیف پولهای فعال منحصر به فرد DeFi در Ethereum تقریباً 40٪ کاهش یافته اند .

در حالی که هزینه های گاز اتریوم به پایینترین حد رسیده است ، ولی به نظر می رسد هزینه های بالای معامله ای که طی چند هفته گذشته برای شبکه را مشخص کرده اند ، تأثیر قابل توجهی بر روی آمار کاربران DeFi داشته است.

پروتکل های اصلی DeFi مانند Synthetix و Curve نیز بین 10٪ و 15٪ کاهش در تعداد کاربران فعال 24 ساعته داشتند.

با این وجود ، صرافی های غیرمتمرکز معروف مانند Uniswap و1inch طی ماه گذشته شاهد هجوم کاربران جدید بوده اند. داده های DappRadar نشان می دهد تعداد کاربران Uniswap 22٪ رشد می کند ، در حالی کهinch 1 در 30 روز گذشته 35٪ افزایش در کاربران جدید داشته است.

کسر پذیرش کاربر برای DeFi مبتنی بر Ethereum نیز با هجوم عمده کاربران به زنجیره هوشمند Binance همزمان شده است. PancakeSwap ، DEX پیشرو مبتنی بر BSC شاهد افزایش تعداد کاربران خود در ماه گذشته بوده که بیش از 200٪ بوده است.

در حالی که به نظر می رسد تعداد کاربران Ethereum DeFi در حال کم شدن هستند ، ولی به نظر می رسد بازار توکن غیر قابل پذیرش از روند فعلی مصون است. بازارهای NFT مانند OpenSea و Rarible در ماه گذشته بیشترین افزایش تعداد کاربران را داشته اند ، درصدی که با رقبای سیستم عامل های محبوب DEX مستقر در BSC رقابت می کنند.

اگرچه این اعداد نشان می دهد که پروتکل های BSC باعث جذب کاربران جدید می شود ، اما توجه به این نکته مهم است که بودجه غیرمتمرکز در زنجیره هوشمند Binance با وجود وام های گسترده و دارایی ها زیاد ، به هیچ وجه قابل مقایسه با Ethereum DeFi نیست.

در همین حال ، طرفداران Ethereum در حال آماده سازی برای پیش بینی تعمیرات اساسی گاز EIP-1559 هستند که قرار است در ماه جولای برگزار شود.

Top of Form

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *