0

ICO چیست و تمام آنچه باید بدانید

ICO چیست و تمام آنچه باید بدانید

ICO چیست ؟

ما عصر دیجیتال زندگی می کنیم. ابتدا از یک ساعت دیجیتالی ، سپس عکس دیجیتال ، تلویزیون دیجیتال ، بازاریابی دیجیتال و رابطه دیجیتال استفاده کردیم.  در حالی که دنیا برای ارز دیجیتال آماده بود، بیت کوین متولد شد. بنابراین تعجب آور نیست که در مدت زمان بسیار کوتاهی سهام دیجیتال به این لیست اضافه شد.

ICO  (پیشنهاد اولیه سکه) با دو تفاوت عمده تقریباً نزدیک به IPO (پیشنهاد اولیه عمومی) است.

چرا یک شرکت نوپا ICO را ترجیح می دهد؟

این مفهوم نسبتاً جدید است ولی IPO قدیمی است و ممکن است ایمن تر به نظر برسد ، اما برخی از مزایای ICO بی نظیر هستند:

حفظ کنترل: شما شرکت خود را با یک سرمایه گذار تقسیم نمی کنید ، بلکه خدمات آینده را به او می فروشید. این یک تفاوت بزرگ است ، شما پول خواهید گرفت اما همچنان تجارت خود را کنترل می کنید.

جهانی شدن: در حالی که برخی از شرکت ها برای پیدا کردن یک سرمایه گذار از خانه به خانه می روند ، با ICO می توانید بلافاصله از هر کس در هر کشور در سراسر جهان پول دریافت کنید.

بدون مقررات است.. این بدان معناست که هیچ بوروکراسی اداری ممکن است ماه ها به طول انجامد وجود ندارد. موفقیت در زمینه راه اندازی سریع فناوری برای موفقیت در بازار بسیار مهم است.

ICO چگونه کار می کند؟

اول از همه ، ما به تعدادی از افراد با ایده جالب و جدید نیاز داریم که به نوعی با بلاکچین مرتبط هستند. به عنوان مثال ، استارتاپی که به شما امکان می دهد یک درخت اصلاح شده ژنتیکی خریداری کنید. بسیار دیوانه وار به نظر می رسد ، اما من ایده های عجیب و غریب بسیار شنیده ام که به یک تجارت موفق تبدیل شده اند.

این افراد یک کمپین بازاریابی را شروع می کنند و همه را به خرید توکن دعوت می کنند.

رمز ICO چیست؟

تقریباً شبیه Monopoly باشد. شما چیزی را خریداری و می فروشید که واقعاً وجود ندارد ، اما کسی برنده می شود و کسی می بازد.

رمز ICO اساساً نشانگر سهم شما در سرمایه گذاری استارت آپ است. هرچه پول بیشتری بدهید ، در عوض توکن بیشتری دریافت خواهید کرد. با استفاده از توکن ها ، شما می توانید خدمات شرکت آینده را بخرید یا بعدا فقط توکن ها را بفروشید.

قرارداد هوشمند ICO چیست؟

افرادی که ایده عجیب و غریب دارند باید نوید چیزی را بدهند که شایسته سرمایه گذاران باشد.

قرارداد های هوشمند  که در واقع یک توافق بین صدور شرکت کننده درICO  و ارائه دهند ایده و آن رمزارز است.

چگونه یک قرارداد هوشمند ایجاد کنیم؟

بیشتر آنها هنوز روی پلتفرم Ethereum ایجاد می شوند (اولین قرارداد هوشمند توسط سازنده پلتفرم ، ویتالیک بوترین صادر شد ). اما موارد دیگری مانند Confideal ، ChainLink ، BlockCAT و موارد دیگر وجود دارد. هرکدام موافقان و مخالفان خود را دارند.

بنابراین ، چرا باید در توکن‌های ICO سرمایه گذاری کرد؟

با توجه به قرارداد هوشمند می توان در آینده مزایایی دریافت کرد.

قیمت توکن ها می تواند به سرعت افزایش یابد ، بنابراین می توانید به موقع خرید و فروش پول کنید این قسمت کاملاً مشابه بورس است.

خوب ، حالا ما درک کردیم ، این یک بورس سهام الهام گرفته از بیت کوین است. من می توانم به جای Apple یا Intel روی ایده‌های عجیب و غریب سرمایه گذاری کنم.

نئو ، ارز رمزنگاری شده ای که با 33 سنت در هر توکن شروع شد. و امروز ارزش آن 37 دلار است.

چگونه میتوان به دام ICO کلاهبرداری نیفتاد؟

این سوال بسیار خوبی است. نکته مهمی برای ذکر وجود دارد: همه دروغ می گویند. یک شرکت نوپا به نام Condido  375،000 دلار سرمایه جمع کرده و با پول ناپدید شده است. وب سایت آنها حذف شد و هیچ کس نمی تواند بنیانگذاران آن را پیدا کند. خوب ، سارقین قدیمها باید با جوراب شلواری خنده دار روی صورتشان به نزدیکترین بانک میرفتند ولی این روزها شما می توانید بدون ترک خانه خود همین کار را انجام دهید.

در اینجا یک لیست مواردی که باید بررسی کنید وجود دارد:

  1. تیم ناشناس است؟ درست است ، همه چیز در مورد تمرکززدایی و تنظیمات رایگان است. اما آیا پول خود را به یک غریبه می دهید؟ من ترجیح می دهم حداقل بدانم بنیانگذاران چه کسانی هستند
  2. پیشنهاد خیل خیلی خوب!! به یاد داشته باشید که فقط موش دوم می تواند از پنیر رایگان لذت ببرد. اگر درصد درآمد بسیار بیشتر از حد معقول ​​است ، باید دلیل خوبی برای آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت این سرمایه گذاری خطرناک است.
  3. نقشه راه مشخصی وجود ندارد؟ اگر یک استارتاپ جدی باشد ، آنها حداقل برای سال آینده روی یک نقشه راه دقیق ارائه می کنند. اگر تنها چیزی که می توانید در وب سایت آنها بخوانید “عالی” ، “فوق العاده باحال” و :فوق العاده خواهد بود” – “به ما اعتماد کنید و پول خود را به ما بدهید” ، احتمالاً باید خوب بررسی و فکر کنید.

Pre-ICO چیست؟

در واقع شما می توانید توکن ها را قبل از ICO خریداری کنید.در واقع ، گاهی اوقات یک شرکت به بودجه ای برای ICO خود نیاز دارد (تبلیغات و غیره) در این صورت آنها می توانند “پیش فروش قبل از فروش” را اجرا کنند. قیمت رمز پیش فروش ارزان تر است ، بنابراین می تواند معامله بسیار خوبی باشد. معمولاً بسیار محدود است و می تواند به معنای واقعی کلمه در چند ثانیه تمام شود. بنابراین ، اگر می خواهید در پیش فروش خرید کنید ، باید دائماً رویدادهای آینده را بررسی کنید.

روش رایج این است که پیش فروش برای تعداد محدودی از سرمایه گذاران که نقش فرشتگان تجارت را بر عهده دارند ، انجام میشود. بنابراین ، یک شرکت نوپا می تواند از پول جمع آوری شده با پیش فروش استفاده کند تا پول بیشتری را با خود ICO بدست آورد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *